Toplam 8 üründen, 1-8 arası gösteriliyor.

Epoksi Zemin Kaplama ve Boyalar

Epoksi Zemin Kaplama ve Boya Çeşitleri

Epoksi zemin kaplama uygulaması, tercih edilen madde türüne ve kullanım amacına göre farklılık göstermektedir. Boyalar, yapıştırıcılar, zemin kaplama, şeffaf epoksi, su bazlı epoksiler tercih edilen çeşitlerden bazılarıdır. Epoksi su, asit ve bazlara karşı yüksek direnç gösteren bir kaplama çeşididir.

Epoksi Zemin Nasıl Yapılır?

Epoksi boya iki bileşenli olduğu için karışım oranları farklılık göstermektedir. Epoksi ürünlerin karışımı formülüne uygun olarak mikser ile iyice çırpıldıktan sonra uygulama yapılacak yüzeye sürülür. Epoksi zemin boyası uygulaması yapılmadan önce epoksi döşenecek yerin temizliği tamamlanarak toz ve kirden tamamen arındırılır.

İnşaat kategerosindeki alçı, kireç, yapıştırma harçları yapılarından birisi olan epoksi son yıllarda sıkça kullanılan zemin kaplamalardan birisi olmuştur.Epoksi kaplama beton, taş, ahşap, seramik gibi tüm yüzeylere uygulanabilmekte olup uygulama yapılmadan önce zemin özellikleri iyice belirlenmelidir. Epoksi kullanılacak zeminin sıcaklığı ve nem oranı dikkat edilmesi gereken unsurlardandır. Analiz sonrasında işleme başlanmalıdır.

Epoksi Zemine Nasıl Uygulanır?

Epoksi uygulanacak mekanın tamamen pürüzsüz olması gerekmektedir. Zemin beton ise kürleşme süresinden geçilmektedir. Süreç tamamlandıktan sonra zemin için kompenentler kendi içinde ayrıştırılmalıdır. Sonrasında sertleştiricinin tamamı epoksi reçine üzerine dökülür ve homojen olana dek mikser ile karıştırılır. Tamamen pürüzsüz olan sıvı, kabarcık oluşturmayacak şekilde zemine sürülür.

Epoksi zemine sürülürken istenilen zeminde desen isteniyor ise buna uygun şekil verme işlemi yapılmaktadır. İşlem tamamlandıktan sonra yüzey belli bir süre kurumaya bırakılır. Epoksi kaplama uygulaması, uzman ekip tarafından yapılması önerilmektedir.

Epoksi Zemin Nasıl Temizlenir?

Epoksi kaplamasının temizliği oldukça kolaydır. Epoksi zemin temizliği için tasarlanmış fırça, püskürtme ya da silme yöntemiyle yapılabilmektedir. Temizlik için özel olarak üretilmiş su bazlı yüzey temizleyicileri, yüzeye zarar vermeden temizliği gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

Su bazlı yüzey temizleyicilerinin isteğinize göre parfümlü ya da parfümsüz çeşitleri bulunabilmektedir. Genellikle tercih edilen parfümlü yüzey temizleyiciler ortama ferahlık katmaktadır. Epoksi zemin boyasındaki zor kirler ve yağlar ise basınçlı özel bir temizleyici ile temizlenebilmektedir. Çeşitli firmalar tarafından da temizlik işleri yapılabilmektedir.

Epoksi Zemin Fiyatları Nasıldır?

Epoksi zemin fiyatları metrekare cinsinden hesaplanmaktadır. Uygulama yapılacak mekanın özelliklerine ve metrekare ölçüsüne göre fiyat teklifi oluşturulmaktadır. Buna göre fiyatları boyama ve kaplama çeşitlerine göre de farklılık gösterirken genellikle her bütçeye uygun fiyatlarla karşınıza çıkmaktadır.

Üye Girişi Üye Ol Sipariş Takibi
0 Sepetinizde ki Ürün Sayısı
SEPETE GİT